Jsi dirtyblond? Ano? Tak tohle je stránka přesně pro tebe!

Závist - Gregg Olsen

24. srpna 2013 v 11:38 | Michell |  Knížky
Vražda je tak ošklivé slovo... Katelyn Berkleyová je 15tiletá dívka. Počkat, BYLA. Našli jí na Štědrý den ve vaně mrtvou. Tato událost šokuje celé, jinak poklidné Port Gambley i Hayley a Taylor Ryanovy, které se s ní dříve kamarádily. K tomu všemu se blíží 10tileté výročí nehody na mostě, kterou přežily právě jen ony, Katelyn a její matka. Haylay a Taylor se díky svým schopnostem dostanou na stopu strašlivé skutečnosti. Policie uzavřela případ jako nehodu, ale Hayley a Taylor vědí, že to nehoda nebyla. A do příběhu se zamotává i další bývala Katelyna kamrádka, Starla. Jak se to ve skutečnosti stalo? Májí Hayley a Taylor pravdu? Nebo je to všechno přesně tak jak říkala policie?
Ukázka:
Teď ležela naprosto nehybně pod hladinou. Tiše. Soustředěně. Dostavil se příval pocitů, které se nějak přenesly do obrazů. Žádné z vizuálních stop, které se k Taylor dostavovaly, nepocházely z její paměti. Někdy přišly v pravidelném proudu. Pohybovaly se rychle. Vlastně tak rychle, že ucítila bolest za krkem, jako by ji tam šlehl bič. Dívala se, následovala to, co viděla a snažila se vidět, co to je.
Jindy byly obrazy více statické bez pocitu naléhavosti.
Pět vteřin pohroužení.
Ač měla Taylor oči zavřené, cítila pod víčky slzy. Před sebou viděla horizontální obdélník bílého světla. Podél levé strany byly drobné řady černé.
Uběhlo dvacet vteřin.
Otočila ve vodě hlavu a představila si, že má oči otevřené a upřeně se zadívala na bílý blok před sebou. Mravenci se pohybovali. Vlastně přecházeli přes bílou plochu, vstupovali do zorného pole a zase vycházeli mimo něj.
Co to je?
Uběhlo čtyřicet pět vteřin.
Už to začínalo být namáhavé pro plíce. Už to bylo dlouho, co naposledy zadržovala dech na minutu nebo víc.
Nejsem připravená přestat, pomyslela si. A co ti neposední mravenci vlastně dělají?
Ruce jí vypluly na hladinu v bezděčné snaze se chytit okraje vany a vytáhnout se ven. Taylor však impuls ignorovala a přinutila tělo zůstat. kde bylo.
Minuta a patnáct vteřin.
Nebyli to mravenci, nýbrž písmenka.
Prima, pomyslela se, co zobrazují?
Sedm slov kroužilo stále dokola a Taylor je zachytila. Prvních pět bylo snadných, ale poslední dvě jí stále unikala...
Michell

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama